poniedziałek, 17 kwietnia 2017

"Grób mojej siostry" Robert Dugoni [recenzja książki]20 lat temu Tracy Crosswhite straciła siostrę. Nie znaleziono ciała, 
ale winny całęj tragedii trafił do więzienia. Obecnie Tracy pracuje
w sekcji ciężkich przestępstw kryminalnych w Seattle i do dziś kwestionuje przebieg śledztwa w sprawie zaginięcia jej siostry. 
Kiedy po wielu latach wreszcie udaje się odnaleźć szczątki Sary, Tracy wraca do rodzinnej miejscowości, by rozprawić się z przeszłością 
i wreszcie wyjaśnić wszystkie wątpliwości. 
Nie zdaje sobie jednak sprawy, że otwiera puszkę Pandory i przez jej dociekliwość zostanie zagrożone życie wielu osób. Prawda okaże się szokująca.

Jak wiecie, często sięgam po literaturę kryminalną i dlatego już prawie nie zdarza mi się w tej kwestii dokonywać złych wyborów. Tym razem również trafiłam w przysłowiową dziesiątkę. "Grób mojej siostry" zafascynował mnie już samym opisem fabuły. Kiedy wreszcie zaczęłam czytać, okazało się, że książka wciągnęła mnie w swój świat praktycznie od pierwszego zdania.  Bardzo spodobał mi się wątek tajemnicy śledztwa w sprawie śmierci Sary, od początku snułam swoje domysły, ale poległam na całej linii. Długo nie udało mi się odgadnąć zakończenia. 
Sposób pisania Roberta Dugoni jest bardzo łatwy i przyjemny 
w odbiorze. Niewymuszony i prosty język sprawiają, że przez każdą kolejną stronę powieści mknie się z prędkością światła.
Bardzo cieszy mnie fakt, że "Grób mojej siostry" to pierwszy tom serii o detektyw Tracy Crosswhite, bo niesamowicie polubiłam tę bohaterkę 
i bardzo jestem ciekawa jej dalszych losów. 
Powieść Dugoniego nie jest typowym kryminałem, 
ale połączeniem tego gatunku z thrillerem prawniczym. Sporo część akcji odbywa się bowiem na sali sądowej. Według mnie jest to olbrzymim plusem tej powieści i ten zabieg sprawia, że książka nie jest schematyczna, a niesie ze sobą powiew świeżości.
"Grób mojej siostry" to nie jest nic wybitnego, ale czyta się świetnie. Ostatnio mam naprawdę mało czasu na czytanie 
i rozważnie dobieram lektury. Ta powieść doskonale spełniła moje oczekiwania i powinna spodobać się fanom kryminałów. Polecam!

Za książkę uprzejmie dziękuję Wydawnictwu Albatros!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za Twoją wizytę! Będzie mi miło, jeżeli zostawisz w komentarzu jakiś ślad po sobie :)