poniedziałek, 6 czerwca 2016

Co warto przeczytać, czyli czerwcowe zapowiedzi

Mamy 6 czerwca a ja dopiero piszę o zapowiedziach wydawniczych. Pięknie. Po prostu pięknie.

Wydawnictwo Albatros

Brady Hartsfield, zabójca odpowiedzialny za masakrę w „Panu Mercedesie”, znajduje się w stanie wegetatywnym w Klinice Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu. Zakończenie drugiego tomu trylogii sugeruje jednak, że w pokoju 217 przebudziło się coś złego –zabójca nie tylko odzyskał świadomość, lecz także zyskał nowe, śmiertelne moce, które pozwolą mu siać niewyobrażalne spustoszenie bez opuszczania szpitalnego pokoju. Emerytowany detektyw Bill Hodges i wspierająca go Holly Gibney, którzy nadal prowadzą agencję detektywistyczną, zostają wciągnięci w najbardziej niebezpieczne ze swoich dotychczasowych dochodzeń, bowiem Brady Hartsfield powraca i planuje zemstę nie tylko na Billu Hodgesie i jego bliskich, ale na całym mieście.
Premiera 08.06.2016Wydawnictwo Filia


Droga do szczęśliwej miłości rzadko przebiega bez komplikacji.

Teo Avelar to stroniący od ludzi student medycyny. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje Clarice, śmiałą i przebojową dziewczynę.

Wkrótce Teo zaczyna czuć, że Clarice mu się wymyka. Nie ma wyboru, musi działać. Nie może pozwolić, by coś ich rozdzieliło. Już nigdy.

Premiera 15.06.2016
Wydawnictwo Czwarta Strona

Czy wiesz, co może się stać, gdy nie pilnujesz swojej prywatności?

W Lesie Kabackim zostaje zastrzelona młoda kobieta, matka kilkuletniej dziewczynki. Niedługo po tym w podobnych okolicznościach ginie druga kobieta – także matka. Obie ofiary nieustannie dzieliły się prywatnością swoją i swoich dzieci. Tuż przed śmiercią każda z nich otrzymała tajemniczą wiadomość o treści „bądź dobrą matką”.

Policjanci Agata Górska i Sławek Tomczyk prowadzą skomplikowane i wielowątkowe śledztwo, podczas którego odkrywają wiele brudnych tajemnic sprzed lat. Poza schwytaniem seryjnego mordercy starsza aspirant Agata Górska będzie musiała zmierzyć się także ze swoją przeszłością… 
Premiera 15.06.2016


Galicja, 1909 rok. Mimo złej opinii i niejasnej przeszłości Erik Landecki zostaje przyjęty na czyścibuta w austriackim dworku. Jest przekonany, że los się do niego uśmiechnął. Pierwszej nocy ginie jednak dziedzic rodu, a cień podejrzeń pada na Polaka. Szybko pojawiają się spreparowane dowody, a Erik staje się głównym podejrzanym.
Musi walczyć nie tylko o swoją wolność, lecz także o życie – w zaborze austriackim karą za morderstwo jest bowiem śmierć przez powieszenie.
Premiera 15.06.2016
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Szósty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa.

Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg.

W domu pewnego bezrobotnego sędziego policja odkrywa makabryczną inscenizację. Sprawca stworzył postać składającą się z rozczłonkowanych zwłok prawnika i nieznanej kobiety. Wkrótce okazuje się, że na miejscu zbrodni znajduje się dowód obciążający aspiranta Daniela Podgórskiego. Odkrycie tożsamości drugiej ofiary tylko pogarsza sytuację policjanta.
Czyżby to Daniel był mordercą? A może to ktoś z komendy chce go wrobić w podwójne zabójstwo? Ale skoro Podgórski jest niewinny, to dlaczego ucieka? Premiera 07.06.2016


Podróżować na grzbiecie Shere Khana przez „Księgę dżungli”, u boku Werthera Goethego walczyć z czarownicami z Makbeta, a wraz z Elisabeth Bennet wzdychać do Mr. Darcy’ego…
Amy nie myślała, że kiedyś będzie tak blisko bohaterów swoich ulubionych książek, że będzie umiała tak głęboko zanurzyć się w każdą z opowieści, o przeżywaniu których niejednokrotnie marzyła, pochłaniając je jednym tchem. Teraz z zapałem korzysta ze swojej nowej umiejętności – aż okazuje się, że w świecie literatury panuje kompletny chaos i nic nie jest takie, jakie być powinno. Premiera 09.06.2016Wydawnictwo Otwarte

Josie i Meredith to siostry. Josie jest bezdzietną singielką, Meredtih ma męża i córkę – ale żadna z nich nie jest szczęśliwa. Josie robi to, co chce, a Meredith to, co należy – ale żadna z nich nie ma tego, o czym marzy. Kiedyś miały brata. „Miały”, dlatego wszystko jest teraz takie pokręcone.

Premiera 27.06.2016
W tym miesiącu nie ma aż tak wiele interesujących mnie premier. 
Choć i z tych na pewno przeczytam tylko jedną albo dwie. 
A chciałoby się wszystkie. Na jakie tytuły Wy czekacie w czerwcu?


6 komentarzy:

 1. wiem co by mnei zianteresowalo ale moj portfel mowi nie ;d

  OdpowiedzUsuń
 2. Mróz jest zdecydowanie moim czerwcowym "must have". <3 Wydawnictwa konkretnie poszalały z książkami na ten miesiąc. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziewczyna w walizce brzmi kusząc! :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Tyle ciekawych premier, a ja nie mam na nic czasu...

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że odpowiednia byłaby dla mnie książka Emily Griffin pozostałe to raczej nie mój gatunek :-)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Będę czytać "W cieniu prawa", ale pozostałe książki też są w kręgu moich zainteresowań :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za Twoją wizytę! Będzie mi miło, jeżeli zostawisz w komentarzu jakiś ślad po sobie :)