poniedziałek, 9 maja 2016

"Korytarzem w mrok" Lois Duncan [recenzja książki]


Ta mała, niepozorna książeczka promowana jest przez Wydawnictwo hasłem: "Przed Harrym Potterem było jeszcze Blackwood." Ten chwyt zadziałał na mnie jak magnes! Bez zastanowienia postanowiłam przeczytać "Korytarzem w mrok".

Kiedy Kit po raz pierwszy zobaczyła budynek swojej nowej szkoły, poczuła się niespokojna. Jakaś złowieszcza energia otaczała to miejsce, atmosfera wydawała się być co najmniej dziwna. Pierwsze wrażenie jednak nie oddało tego, co tak naprawdę czaiło się 
w murach Blackwood. W tej tajemniczej szkole uczy się tylko kilka dziewcząt. Nocami dręczą je koszmary, w pobliżu czują obecność jeszcze kogoś, a zło staje się prawie namacalne. Sekret, który skrywa Blackwood okazuje się być straszniejszy niż można sobie wyobrazić. Dziewczętom zaczyna grozić realne niebezpieczeństwo.

"Korytarzem w mrok" to fascynująca historia, która nie ma jednak prawie nic wspólnego z serią książek J.K.Rowling. Magię mamy tu w zupełnie innym wydaniu, a klimat powieści też nie przypomina Hogwartu. Niewykluczonym jest jednak, że autorka przygód Harry'ego mogła po części inspirować się szkołą w Blackwood.

Choć "Korytarzem w mrok" to książka dla zdecydowanie młodszych ode mnie czytelników, to lektura sprawiła mi dużą przyjemność. Nie ukrywam, że gdybym trafiła na tę książkę w wieku 14-16 lat, byłabym pod jej olbrzymim wrażeniem. 
To ciekawa przygodówka z elementem horroru, która na pewno przypadnie do gustu nastolatkom. Książeczka jest krótka i nie będzie odstraszała gabarytami nawet opornych na czytanie delikwentów. Doskonale będzie się więc nadawała dla dzieciaków, które nie przepadają za czytaniem, ale chcielibyście je do tego zachęcić. Historia wciąga od pierwszych strona, a wartka akcja nie pozwala się nudzić.
"Korytarzem w mrok" to bardzo przyjemny sposób na relaks. Ciekawa opowieść w sam raz na jeden wieczór! Polecam!

Moja ocena:
7/10

Za książkę uprzejmie dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca!

1 komentarz:

  1. Polecę mojemu młodszemu kuzynowi. Powinna się jej spodobać.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za Twoją wizytę! Będzie mi miło, jeżeli zostawisz w komentarzu jakiś ślad po sobie :)