wtorek, 22 marca 2016

Patronat medialny: "Blisko chmur" Sylwia Trojanowska [recenzja książki]Pamiętacie moje zachwyty dotyczące pierwszego tomu o Kasi Lasce, czyli "Szkoły latania"? Dla przypomnienia możecie zajrzeć do mojej recenzji tutaj. Właśnie dziś, 22 marca, ma miejsce premiera drugiej części przygód nastolatki pt. "Blisko chmur" i tak się składa, że spotkało mnie wielkie wyróżnienie i mogłam objąć patronat nad tą wyjątkową powieścią.

Nie chcę Wam pisać zbyt wiele o fabule "Blisko chmur", bo nie chciałabym zaspojlerować niczego osobom, które nie czytały jeszcze "Szkoły latania". 
W drugiej części Kasia jest dojrzalszą i bardziej dorosłą, a także szczuplejszą wersją siebie. Na jej drodze pojawia się wiele dylematów i przeszkód do pokonania. Jej wybory, jak w życiu, nie zawsze okazują się dobre, ale to dzięki nim kreuje się mądrzejsza 
i doroślejsza bohaterka. Życie Kaśki wkroczyło na nowe tory. Mężczyźni się za nią oglądają, a ona sama ma więcej pewności siebie i siły do podejmowania nowych wyzwań. 

Sylwia Trojanowska stworzyła świetny drugi tom serii. "Blisko chmur" to książka pełna emocji, bardzo wartościowa i pełna życiowej mądrości. 

Mam już serdecznie dość książek z idealnymi bohaterkami, nieskazitelnie pięknymi, nadzwyczaj inteligentnymi dziewczynami,
z którymi w żaden sposób nie jestem w stanie się utożsamić. Kaśka Laska to dziewczyna jak każda z nas: ma kompleksy, popełnia gafy, a jej życie nie jest pasmem nieprawdopodobnych sukcesów. Książki Sylwii Trojanowskiej są tak dobre, bo opowiadają o nas samych. Nie mówię tu tylko o kreacji głównej bohaterki, ale też o innych postaciach, które spotkacie w tej cudownej serii, nawet tych, które pojawiają się tylko epizodycznie. To ludzie, którzy żyją wokół nas.

Podczas czytania "Blisko chmur" byłam jak w amoku: wpadałam 
w rozpacz, płakałam, obgryzałam paznokcie, by za chwilę śmiać się w głos i komentować pod nosem wydarzenia z książki. To nic, że mąż dziwnie patrzył na moje zachowanie. Zapewne stanowiłam niecodzienny widok z szopą potarganych włosów, grubo po północy z wypiekami na twarzy mamrocząc przed komputerem (czytałam e-booka) stek przekleństw, jako komentarz do zakończenia drugiego tomu. 
Bo zakończenie doprowadziło mnie na skraj przepaści. Autorka wbiła mi nóż w serce, a potem go kilka razy przekręciła i tak go zostawiła aż do premiery kolejnego tomu! Ostatnie strony "Blisko chmur" to historia rodem z dobrego horroru.Atmosfera, jaką stworzyła Sylwia Trojanowska tylko potwierdza ogromny talent Autorki. Podejrzewam, że nawet książka telefoniczna jej pióra byłaby bardzo emocjonująca, ona chyba nie potrafi inaczej.Z całego serca polecam Wam lekturę serii o Kaśce Lasce. 
To książki, które czyta się z zapartym tchem, i które dają niesamowitego motywacyjnego kopa. Są świetną rozrywką, relaksują i bawią, 
ale przede wszystkim są bardzo wartościowe. Warto przeczytać!

Moja ocena:
8/10

Za możliwość objęcia patronatem tej wyjątkowej powieści serdecznie dziękuję Autorce i Wydawnictwu Videograf SA!

Książka bierze udział w wyzwaniu:
Klucznik

7 komentarzy:

 1. Pewnie się skuszę. Zachęcająca recenzja :) Kaśka Laska?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze pierwszej części, tzn. mam ją u siebie w domu i zakończyłam przygodę z czytaniem na rozdziale czwartym, ale to wszystko przez brak czasu. Jak do niej wrócę i spodoba mi się, to zaopatrzę się w kontynuację. Gratuluję patronatu :)
  Pozdrawiam serdecznie,
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję patronatu. A książkę z chęcią przeczytam, zbiera dobre recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście gratuluję Ci patronatu z całego serca (bo my już jesteśmy drugi raz patronackimi partnerkami :D) i podzielam Twoją opinię o cudownej powieści "Blisko chmur". <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję patronatu! <3
  O książce słyszę pierwszy raz, może się skuszę!
  Buziaki,
  StormWind z bloga cudowneksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. to ja jestem niezle w tyle widze :D ale.. GRATULUJE PATRONATU!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje :) Z pewnością ją przeczytam! Pozdrawiam Pośredniczka

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za Twoją wizytę! Będzie mi miło, jeżeli zostawisz w komentarzu jakiś ślad po sobie :)