piątek, 26 lutego 2016

"Kamień i sól" Victoria Scott [recenzja książki]


Premiery tej książki wyczekiwałam bardzo mocno. Nie mogłam doczekać się kontynuacji przygód Telli, które skradły moje serce w pierwszym tomie. Pech chciał, że dopiero teraz mogłam poznać dalszą część historii, której jestem ogromną fanką. Warto było czekać, drugi tom jest jeszcze lepszy od pierwszego!

Przed Tellą już tylko dwa etapy Piekielnego Wyścigu. Dziewczyna
nie jest już tą naiwną i płytką nastolatką, którą poznaliśmy na pierwszych stronach serii. Tella stała się odważną i odpowiedzialną osobą,
jej priorytety się zmieniły, a świat uległ przewartościowaniu. Te zmiany 
w drugim tomie są naprawdę widoczne. Bohaterka staje się przywódcą, nie boi się podejmować decyzji, dla wielu uczestników Wyścigu jest niedoścignionym wzorem. 
W drugiej części rywalizujący muszą pokonać dwa niezwykle niebezpieczne żywioły: szalejący, bezkresny ocean i zaśnieżone, mroźne góry. Organizatorzy Wyścigu, jak zwykle, mają w zanadrzu kilka niemiłych niespodzianek.
Victoria Scott kontynuuje wątek znajomości Telli i tajemniczego Guya Chambersa. Chłopak ewidentnie ma problem z okazywaniem uczuć. Bohaterka nie wie, czego tak naprawdę może się z jego strony spodziewać. Chwilami wydaje jej się, że Guy coś do niej czuje, by za moment bać się jego gniewu. 
Powoli zbliża się meta Wyścigu, ale by tam dotrzeć bohaterowie dużo będą musieli wycierpieć, wielu niebezpieczeństw uniknąć i z niejednym towarzyszem się pożegnać...
Wszystko, co miałam do powiedzenia na temat serii Victorii Scott, napisałam już w recenzji "Ognia i wody". Tą częścią jestem zachwycona tak mocno jak poprzednią. A może bardziej. Bo Tella ma wreszcie więcej charakteru. Jest silna i mądra. Łapie czytelnika za serce swoją dobrocią, której w tej walce na śmierć i życie, nie zatraciła. Troszczy się o współtowarzyszy, staje w obronie słabszych i okazuje miłość pandorom. 
Bohaterka jest też bardziej świadoma krzywdy, jaką wyrządzają organizatorzy Wyścigu jej i pozostałym uczestnikom. Jej rozumowanie jest bardziej dorosłe, a czyny bardziej świadome. Nie czytamy już o pustej nastolatce, a o kobiecie bohaterce.
Niezmiennie jestem zachwycona pędzącą akcją i ciekawą fabułą. Od tej książki nie sposób się oderwać, przeczytałam ją w dwa wieczory, a teraz mam po niej olbrzymiego kaca książkowego i nie potrafię zabrać się za inną lekturę.
Na wielkie ukłony zasługuje również Wydawnictwo IUVI - piękne wydanie powieści zachwyciło nawet samą Autorkę!Okładka jest piękna, ale w środku ta książka też jest wydana CUDOWNIE!!! 

Mamy dopiero luty, a ja już wiem, że "Kamień i sól" trafi do zestawienia najlepszych książek 2016! 


Moja ocena:
9/10

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję Wydawnictwu IUVI!

Ta książka bierze udział w wyzwaniu:


5 komentarzy:

 1. Zgadzam się z każdym słowem Twojej recenzji. Nie mam nic do dodania. Książka genialna od początku do końca. Po prostu. :) <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Ech, muszę to w końcu przeczytać a tak nie chcę!

  OdpowiedzUsuń
 3. musze chce jeszcze tamta poprzednia tez!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jest to do końca mój świat, ale może się przekonam. Dużo pozytywnych opinii krąży o tej pozycji. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chcę przeczytać tą książkę! Co prawda, przede mną dopiero pierwszy tom ale jestem niemalże pewna, że mi się spodoba. Uwielbiam takie historie.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za Twoją wizytę! Będzie mi miło, jeżeli zostawisz w komentarzu jakiś ślad po sobie :)