czwartek, 28 sierpnia 2014

W poszukiwaniu idealnej diety "Milaczek" Magdalena Witkiewicz


  Dziewczyny, która z nas choć raz w życiu się nie odchudzała ? Która nie stawała na wagę naga
 i najlepiej przed śniadaniem, aby ważyć jak najmniej ? Która nie próbowała "skutecznych"
diet z apteki ? Każda , która zna te wszystkie sposoby i stosowała je na sobie, pokocha Milenę - przeuroczą bohaterkę "Milaczka".
Milenka jest młodą, ładną dziewczyną, której rozmiar waha się od 38 do 46. Jak wiele z nas, ma w swej szafie półkę z rzeczami typu "na potem, jak schudnę", jest normalną dziewczyną z sąsiedztwa. Milenka prócz nadwagi ma też jeszcze jeden problem - nie ma faceta. Jej życie to ciągłe poszukiwanie - skutecznej diety i kochającego mężczyzny. Na szczęście w polowaniu na tego ostatniego nasza bohaterka nie jest osamotniona - ofiarnie pomaga jej w tym pełna energii ciotka Zosia i przebiegły siedmioletni Bachor.
" Milaczek" to historia bardzo humorystyczna, z pozoru lekka, ale nie płytka. Główna bohaterka uczy Czytelnika, że nigdy nie wolno się poddawać, gdy spotka nieszczęście, można troszkę popłakać,
ale potem dumnie podnieść głowę i silniejszym iść dalej. Cenię powieści Pani Magdaleny Witkiewicz za mądrość życiową przemyconą w każdej historii, Autorka zawsze wskazuje nam drogę, pokazuje, co jest ważne - nawet w tak śmiesznej książce, jaką jest "Milaczek".
 Idealna pozycja na poprawę humoru, z kieliszkiem wina czyta się wspaniale. Opowieść o Milence ma jednak jedną wadę - wystarcza tylko na kilka godzin ! Na szczęście na półce czeka już drugi tom jej przygód - "Panny roztropne".
Moja ocena:
8/10

3 komentarze:

  1. Dziękuję bardzo:) I 3 tom "Szczęście pachnące wanilią":)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam dwie książki autorki (Szkoła żon, Zamek z piasku). Obie bardzo mi się podobały i mam ochotę na więcej :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za Twoją wizytę! Będzie mi miło, jeżeli zostawisz w komentarzu jakiś ślad po sobie :)