poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Kolejna kobieta po przejściach "Uroczysko" Magdalena Kordel  Przyznam się szczerze, że nie bardzo wiem, co napisać o "Uroczysku", abyście z jednej strony się nie zniechęcili, a z drugiej nim nie rozczarowali, dlatego będzie dziś krótko, ale konkretnie.
"Uroczysko" to powieść o bardzo modnej (niestety) tematyce - zdradzona przez małżonka kobieta ucieka od świata do górskiej głuszy, gdzie oczywiście odnajduje prawdziwą miłość, spokój i szczęście. Temat przejadł mi się już niemożliwie i odbija się potężnymi czknięciami. Niemniej jednak uczciwie muszę dodać, że poza tematem, który jest już nudny jak flaki z olejem, powieść jest dosyć przyjemna. Czyta się ją z uśmiechem na twarzy, czasem nawet zaśmiewając się w głos. Trzeba przyznać, że Pani Magdalena Kordel ma ciekawe i inteligentne poczucie humoru. "Uroczysko" to świetna książka na poprawę humoru i odmóżdżenie,czyta się lekko, strony praktycznie same się przekręcają. Pomimo tematu, na który mam najzwyczajniej w świecie uczulenie, na pewno sięgnę po inne tytuły autorstwa Pani Magdaleny, chociażby dlatego, że uwielbiam śmiać się nad książką.
Podsumowując, "Uroczysko" nie jest ani ambitne, ani odkrywcze, ale ma w sobie taką dawkę pozytywnych emocji, że nie żałuję czasu spędzonego z tą książką !
Moja ocena:
6/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za Twoją wizytę! Będzie mi miło, jeżeli zostawisz w komentarzu jakiś ślad po sobie :)